Na liście zawodów z przyszłością jest również Technik Pojazdów Samochodowych − kierunek związany z diagnostyką, naprawą i obsługą współczesnych pojazdów samochodowych.

Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są wyposażone w elektronikę i nowoczesne technologie hybrydowe.

Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej.

Absolwent szkoły będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• organizowania obsługi i naprawy pojazdów samochodowych,
  • oceny stanu technicznego pojazdów, ustalania przyczyn niesprawności oraz sposobów napraw,
  • wykonywania napraw mechanicznych i elektronicznych pojazdów samochodowych,
  • kontrolowania jakości wykonanych napraw,
  • prowadzenia usług motoryzacyjnych,
  • sprzedaży pojazdów samochodowych oraz artykułów motoryzacyjnych,
  • prowadzenia dokumentacji związanej z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych.

Jako szkoła dysponujemy nowoczesnym wyposażeniem pracowni pojazdów samochodowych:

• stanowisko do badania alternatorów,
  • stanowisko do badania czujników układu dolotowego,
  • stanowisko do badania układów oświetlenia,
  • stanowisko do badania akumulatorów,
  • stanowisko do badania układów hamulcowych,
  • układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznymi elektrohydraulicznym,

• stanowisko do badania silników o zapłonie samoczynnym i układem wtryskowym common rail,
  • stanowisko do badania silników o zapłonie iskrowym
  • stanowisko badania układów oświetlenia, audio, zasilania 12V
  • stanowisko do badania układów ABS, ESP,układy przepływomierzy i czujników silnikowych.

Profesjonalne pracownie, nowoczesny sprzęt dydaktyczny – zapraszamy do ZSEiI.